Wróć

Zestaw FENIX-TWIN-1 brązowy/biały + X1 + X1

Producent: GENIUX
Kod produktu: 203.036.04

Samowystarczalny dwuprzyciskowy wyłącznik ścienny FENIX-TWIN-1 w połączeniu z dwoma odbiornikami X1 z funkcją ściemniania i maksymalnym obciążeniem oświetlenia LED 300W.

Zalety wyłącznika przyciskowego FENIX-TWIN-1 w zestawie z odbiornikami X1:

BEZ BATERII

Samowystarczalność wyłącznika FENIX-TWIN-1 polega na jego całkowitej niezależności od zasilania - brak podłączeń 230V, brak baterii i ich zamienników. Jednym naciśnięciem wyłącznik wygeneruje wystarczającą ilość energii, aby wysłać sygnał do odbiornika i włączyć, wyłączyć lub przyciemnić światło. Wyłącznik FENIX-TWIN-1 należy do nowoczesnej linii produktów GENIUX, która w innowacyjny sposób wykorzystuje energię kinetyczną (ruchu) w dziedzinie oświetlenia.

BEZ KABLI

Do wyłączników nie są doprowadzane żadne kable. Zasilanie 230V instaluje się tylko od wyłącznika do odbiornika i dalej do lampy. Do wyłączników już nie.
Zestaw ten nadaje się do montażu w nowych budynkach, jak również w odbudowanych domach i mieszkaniach, ponieważ zmniejsza wymagania dotyczące materiałów i czasu montażu. Oszczędza to inwestorowi koszty budowy a jednocześnie zapewnia znaczny komfort w postaci możliwości ustalenia ilości i lokalizacji wyłączników dopiero po zakończeniu wszystkich prac lub możliwości bezproblemowego przeniesienia wyłączników kiedykolwiek w przyszłości.
Dzięki możliwości zaawansowanych ustawień, jednym wyłącznikiem (przyciskiem) można sterować nieskończoną liczbą świateł (odbiorników) rozmieszczonych w różnych miejscach w domu lub 10 różnie rozmieszczonych wyłączników (przycisków) może sterować jedną lampą. Wszystko to bez konieczności zasilania wyłączników w jakikolwiek sposób.  

ŚĆIEMNIALNOŚĆ

Svítidla lze stmívat, pokud se k ovládání použije vypínač FENIX-TWIN-1 v sestavě s přijímačem podporujícím stmívání (např. GENIUX X21X23 aj.). Stmívání se provádí podržením tlačítka vypínače. Funkcja ściemniania cieszy nawet przy prostym włączeniu/wyłączeniu, ponieważ początek natężenia światła jest płynny i nie powoduje nagłego olśnienia. Wygaszanie również przebiega płynnie. Odbiornik pamięta ostatnie ustawienie jasności i przełącza tak samo aż do nowego ustawienia.
Do ściemniania producent zaleca stosowanie ściemnialnych żarówek OSRAM lub PHILIPS.
UWAGA: podłączenie odbiornika ściemnialnego do żarówki nieściemnialnej powoduje nieodwracalne uszkodzenie odbiornika.

PODWÓJNE PRZYCISKI

Wyłączniki FENIX-TWIN-1 posiadają przyciskami dwupozycyjnymi, dzięki czemu w porównaniu do klasycznych wyłączników FENIX mają dwukrotnie większy potencjał sterujący. Jednocześnie mają prawie identyczny wygląd. Największą różnicę widać jedynie z boku, gdzie wyróżniają się dwie pozycje przycisku.
Wersja TWIN posiada przyciskami dwupozycyjnymi. Przyciskać ich moźna nie tylko na dole, ale także na górze. W razie potrzeby wyłącznik można zamontować obrócony a przyciskać po prawej i lewej stronie.
W przypadku standardowego parowania z odbiornikami naciśnięcie najpierw jednego przycisku powoduje włączenie oświetlenia, a ponowne naciśnięcie tego samego przycisku oświetlenie wyłącza.
Inną możliwością jest użycie górnego przycisku tylko do włączenia światła, a dolnego przycisku tylko do wyłączenia światła. Ta funkcja zachowuje możliwości ściemniania po długim naciśnięciu, ale także sprawia, że ​​wyłącznik wygląda jak tradycyjny wyłącznik. Jeśli oświetlenie jest włączone i ponownie naciśniecie górny przycisk, nic się nie stanie. To samo dotyczy naciśnięcia dolnego przycisku, gdy oświetlenie jest wyłączone. Funkcję tę można aktywować poprzez „oddzielne parowanie”.

ŁATWY MONTAŻ

Montaż zestawu GENIUX jest bardzo łatwy i szybki. Wyłączniki można przykleić do gładkich materiałów (płytki, laminat) za pomocą wysokiej jakości dwustronnej taśmy klejącej (dołączonej do zestawu) lub można je przykręcić do podłoża za pomocą 2 wkrętów, których rozstaw jest taki sam jak rozstaw klasycznych puszek elektroinstalacyjnych. Następnie należy sparować wyłącznik z odbiornikiem. Montaż odbiornika polega na podłączeniu go do sieci 230V poprzez zintegrowaną listwę zaciskową gdzieś na trasie do lampy (urządzenia).

Wyłączniki i odbiorniki pracują na częstotliwości 433 MHz. Mają zasięg 25 m wewnątrz budynku i 80 m na zewnątrz. Na odległości te mogą mieć wpływ takie czynniki, jak ilość żelaznych przedmiotów w otoczeniu, w ścianach itp. Wyłączniki i odbiorniki zostały zaprojektowane z myślą o bardzo długiej żywotności wynoszącej kilka dekad.

Kolor
Brąz/biały
Napięcie wejściowe
230 V
Stopień ochrony IP
IP20
Materiał
Plastik
Częstotliwość
433 MHz
Napięcie wyjściowe
230 V
Moc
300 W
Ściemnialne
Tak
Wysokość
15 mm
Długość
86 mm
Szerokość
86 mm
Typ taśmy dwustronnej
3M 9080A
Łącznie z listwą zaciskową
Tak
Sposób montażu
Wkręcaniem/Poprzez klejenie
Źródło energii
Wewnętrzny - samoładujący
Typ baterii
Brak baterii
Liczba przycisków
2
Typ wyłącznika
Wyłącznik wciskany
Typ ściemniania
Triak
GENIUX

Informacje na temat ochrony danych osobowych.
Pliki cookies

Ta strona internetowa i partnerzy potrzebują Twojej zgody na wykorzystanie indywidualnych danych, aby mogli między innymi wyświetlać Ci informacje o Twoich zainteresowaniach. Użytkownik wyraża zgodę, klikając przycisk "Akceptuję".